Bilety do Australii

Bilety do Australii
Spis treści

Bilety są elektroniczne i zapisują się w pamięci systemów rezerwacyjnych linii lotniczych. Klient otrzymuje bilet drogą mailową. Jest to bardzo wygodne, gdyż w momencie zagubienia biletu można go ponownie wydrukować. Istnieje również możliwość osobistego odbioru wydruku w biurze pośrednika lub dostarczenie kurierem/pocztą.

Wydrukowany bilet wraz z dokumentem tożsamości należy okazać przy odprawie na lotnisku.

Każdy bilet powrotny ma określoną ważność czyli ustalony termin, do którego musi nastąpić powrót. Bilet może być ważny 1,3,6 miesięcy a maksymalnie 1 rok. Zatem, jeśli przed wylotem zakładamy możliwość pobytu przekraczającego 12 miesięcy, to w takim wypadku bardziej korzystny jest zakup biletu w jedną stronę.

Cena biletu

Cena biletu zależy przede wszystkim od dostępności miejsc. Dlatego zalecane jest dokonywanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem kiedy ta dostepność jest najwyższa. Dodatkowo na cenę mają wpływ kursy walut i opłaty lotniskowe.
W niektórych okresach roku ceny biletów z założenia są wyższe. Jest to tzw.high season, na który przypada okres wakacyjny (lipiec/sierpień) oraz świąteczny (grudzień/styczeń).
Linie lotnicze czasem stosują dodatkowe zniżki dla dzieci, młodzieży i seniorów. W momencie zakładania rezerwacji warto podać wiek pasażerów w celu sprawdzenia przysługującej nam zniżki.

Jak szukać biletu?

Najpopularniejszą metodą szukania jest oczywiście internet. Jednak specjalnie dla Państwa wraz z naszym zaprzyjaźnionym biurem podróży, uruchomiliśmy specjalny numer, pod którym można niezobowiązująco sprawdzić cenę biletu.
Biuro to posiada specjalne taryfy negocjowane z liniami lotniczymi, które nie są dostępne w żadnej sprzedaży on-line, prosimy zatem o bezpośredni kontakt telefoniczny z biurem pod numerem 22 201 34 10, codziennie oprócz niedziel i świąt w godz 9-22.

Rezerwacja biletu

Rezerwację można założyć telefonicznie bądź mailowo podając dane pasażera: imię, nazwisko, numer telefonu. Po założeniu rezerwacji zostaje podany terminu wykupu biletu. Terminy są różne i zależą od linii lotniczej. Może to być okres 24godzin albo nawet kilkudziesięciu dni. Do czasu wykupu biletu można dokonywać zmian w rezerwacji np.przesunąć termin wylotu oczywiście w miarę dostępności miejsc. Po wykupie biletu takie zmiany często wiążą się z dodatkowymi opłatami bądź są nawet niemożliwe.

Jeśli w podanym terminie bilet nie zostanie wykupiony rezerwacja zostaje bezkosztowo anulowana.

WAŻNE! Do czasu wykupu biletu cena może ulec zmianie ze względu na wahania kursów walut i zmiany opłat lotniskowych. Może być zarówno drożej, jak i taniej. Dlatego też przed dokonaniem płatności należy potwierdzić cenę biletu. Niemniej jednak zawsze warto założyć rezerwację gdyż dostępność miejsc szybko się zmienia. Założenie rezerwacji nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Zmiany i zwroty biletu

Zmiana nazwiska na bilecie jest praktycznie niemożliwa. Może być dopuszczalna w szczególnych przypadkach, za zgodą linii lotniczych. Dlatego bardzo ważne jest aby podczas rezerwacji podać prawidłowe imię i nazwisko, czyli takie jakie znajduje się na dokumencie tożsamości. Częstym błędem jest podawanie nazwiska panieńskiego przez młode mężatki lub przekręcanie nazwisk dwuczłonowych.

Inne zmiany np.terminu wylotu są możliwe o ile bilet był zakupiony w taryfie pozwalającej na zmiany. Często takie modyfikacje wiążą się z dodatkowymi opłatami ale dostępne są również bilety z możliwością bezpłatnej zmiany. Nie należy zapominać, że zmiany, o ile są możliwe, zależą również od dostępności miejsc. W przypadku braku miejsc w danej klasie koszt zmiany wzrośnie o dopłatę do wyższej klasy.

W przypadku biletów powrotnych warto zwrócić uwagę, czy możliwe są zmiany po wylocie co umożliwi nam ewentualnie zmianę daty powrotu.

Możliwość zwrotu również zależy od taryfy, w jakiej został wykupiony bilet. Czasem jest to możliwe za potrąceniem a czasem niedopuszczalne, bądź ze zwrotem tylko opłat lotniskowych.

Często najtańsze bilety mają bardzo restrykcyjne warunki zmian i zwrotów dlatego też zawsze warto je sprawdzić przed wykupieniem biletu.


Bardzo korzystą ofertę na bilety do Australii można znaleźć pod numerem 22 201 34 10. Jest to call center obsługiwane przez Biuro Podróży FunFly, specjalizujące się w biletach lotniczych na dalekich kierunkach, w szczególności do Australii i Nowej Zelandii, biuro to jest akredytowanym agentem IATA – miedzynarodowego zrzeszenia przewoźników lotniczych.